Sisustuskoda

Köögimööbel

Köögi nägu

Iga köök võiks olla oma pere nägu – peegeldus seal toimetavate inimeste väärtustest, elustiilist ning unistustest. Valmistame stiilse, mugava ja funktsionaalse köögimööbli täpselt Sinu soovidest lähtuvalt, tuginedes meie endi pika aja vältel kogutud teadmiste- ja oskustepagasile.

Käesoleval ajal on olemas juba väga palju erisuguseid ning huvitavaid materjale, mida köögimööbli valmistamisel kasutada. Aitame sobitada kokku nendest parimad, pidades silmas, et kogu projekti juures säiliksid köögi esmased ning kõige olulisemad omadused – selle funktsionaalsus ja mugavus oma lähedastele toitu valmistades ning ühiselt kvaliteetaja veetmises.

Köögimööbel kui kodu keskpunkt

Sageli peetakse just kööki kodu südameks: see on paik, kus kogu pere tervitab ühiselt algavat päeva ning kuhu kogunetakse õhtul, et värskeid muljeid, kogemusi ning emotsioone vahetada. Seepärast on ka väga oluline, et köögimööbel toetaks pere omavahelist suhtlemist, oleks igas mõttes praktiline ning mugav. Vähemtähtis pole köögi esteetiline pool: kaunis ning stiilses köögis meeldib kõigile viibida.

Teie eritellimusel valmistatud köögimööbel on ...

ainult ühe kõne kaugusel.

Millest alustada köögimööbli valikul?

Kodu sisustamine tähendab järjepidevalt valikute langetamist – sellele aitab kaasa mööbliturg, mis on nii stiilide, materjalide kui ka erilahenduste poolest aina hoogsamalt laienemas. Seepärast on esimeseks sammuks võtta endale piisavalt aega, et rahulikult läbi mõelda, mis on Sinu soov, unistus ja visioon – arvestades sealjuures ka pisut pragmaatilisemaid aspekte nagu olemasoleva korteri või maja üldplaneering (ning milliseid ettekirjutusi see seab näiteks kanalisatsiooni või elektrisüsteemi paigutamisel), pere suurus (kas elad üksi, kaaslasega kahekesi või on peres juba ka lapsi, kelle ohutusele peab mõtlema?) ning elustiil (kas armastate ühiselt kokata ja vajate palju ruumi või toimetab köögis enamjaolt pereema /-isa ning avarast tööpinnast olulisem on planeerida kööki hoopis suur söögilaud?).

Läbi tuleks ka mõelda, millises stiilis võiks Sinu köögimööbel olla. Siin tuleks jälgida eeskätt kogu kodu sisekujundust tervikuna – nii näiteks ei sobi kõrgläikega minimalistlik köögimööbel kokku romantilise maakodu stiilis interjööriga. Ent eri detailide kokkumiksimine ning uudsete lahenduste loomine on samas jällegi väga tervitatav. Stiili valikul tasub alati nõu pidada sisekujundajaga. Lisaks on pea igaühel ka oma tutvusringkonnas mõni hea sõber või tuttav, kellel justkui kohe on annet ning n-ö head silma, loomaks harmoonilisi sisekujunduslahendusi. Niisiis – ära pelga abi ning nõu küsida. Tellides Sisustuskoda OÜ-st terviklahenduse alates projekti loomisest kuni mööbli valmistamiseni, hoiad kokku nii aega kui ka raha!

Järgmiseks – ideaalne mööbel silme ees, tuleks paika panna eelarve. See seab köögimööbli projektile juba selged ning konkreetsed raamid ning aitab langetada valikuid silme eest kirjuks võtval mööbliturul. Sageli arvatakse, et eritellimusmööbel on ainult jõukate inimeste lõbu, ent tegelikult see nii pole. Arvestades, et eritellimusena valminud köögimööblid on loodud spetsiaalselt konkreetsetele kodudele, teenivad need peresid ka tunduvalt kauem kui n-ö kuidagi ära mahutatud kataloogilahendused, mis juba paari aasta pärast võivad vajada väljavahetamist. Seepärast ära pelga küsida meilt personaalset pakkumist – ootame alati rõõmuga uusi päringuid ja väljakutseid!

Funktsionaalne köögimööbel Eestis

Materjalide valik kööki

Abiks materjalide maailmas orienteerumiseks

Oleme eespool rõhutanud võimalusterohkust, mida eri materjalide kombineerimine köögimööbli loomisel pakub. Tõepoolest – materjale, mida kasutame, on palju, ning nende seast selle õige, just enda koju sobiva leidmine võib olla paras peavalu. Tuleme Sulle valiku langetamisel kindlasti appi, tuues iga materjali puhul välja selle eelised. Vaatleme Sinu kodu kui tervikut ja mõtleme koos, mis just konkreetsesse interjööri võiks sobida ning mis täidaks samal ajal kõik pere vajadused. Ent toome siiski ka siinkohal ära enamlevinud materjalid, millest köögimööblit valmistatakse. Vaatleme, mille poolest need erinevad ning sarnanevad.

KARKASS

Melamiin, mida mõnikord ka kunstspooniks nimetatakse on vaiguga immutatud paber, millega mööbliplaat kaetakse. Melamineerimisel kasutatakse spetsiaalset tehnoloogiat, kus paber pressitakse plaadi pinnale surve ja kõrge temperatuuri abil. Kuna kasutatavate dekoorpaberite valik on mitmekesine ning tegemist on ka pigem soodsa lahendusega, võib seda pidada samuti üsnagi populaarseks materjaliks.

 Vineer on kihiline komposiitmaterjal, mida valmistatakse õhukeste puitlehtede (spoonide) kokkuliimimise abil. Spoonid asetatakse vineertahvlisse üksteise suhtes kiudude suunaga risti. Selline asetus võimaldab tagada vineeritahvli tugevuse igas suunas. Vineerist mööbli karkass on tugev ja vastupidav. Vineerist mööbel on vastupidav, seda saab pärandada ka järgmistele põlvedele. Vineerist kaskass värvitakse või lakitakse vastavalt kliendi soovile ja/või vastavalt projektile.

Üks levinumaid ning hinnatumaid valikuid on vineerist karkassi ja kase liimpuitkilbist ustega köögimööbel. Tegu on naturaalsete materjaliga, mida hinnatakse nii nende ajatult stiilse välimuse kui ka vastupidavuse poolest.

MÖÖBLI UKSED JA SAHTLID

MDF plaat on puidukiududest valmistatud plaat, mille tooraineks kasutatakse nii okas- kui ka lehtpuitu. MDFi plaadi sile pind võimaldab seda katta värvi või spooniga, tihe struktuur aga puhtalt saagida ning töödelda. Tegu ei ole just kõige tugevama materjaliga, ent sisetingimustes kasutamiseks sobib siiski hästi ning on seetõttu mööblitööstuses üsna levinud.

Spooni näol on tegu õhukese puidukihiga, mis lõigatakse puidupakust spetsiaalse masinaga ning liimitakse seejärel näiteks MDFist valmistatud mööblile. Levinud on just mõne väärispuidu spooni kasutamine, mis loob visuaalselt ilusama, naturaalse, aga ka hinnalisema välimuse. Spoonitud mööbli hind sõltub spooni kihi paksusest: mida paksem kiht, seda vastupidavam ja seega ka kallim tulemus.

Kõrgsurvelaminaadi plaadi pinnakate koosneb jõupaberi kihtidest, mis on immutatud fenoolvaiguga. Kõrgsurvelaminaadi pind on sile, krobeline, matt ja laiaulatusliku pinnastruktuuriga.

Täispuit liimkilbi vastupidavus on suurem kui tavalisel materjalil. Kuna liimpuidust materjalil on kokkukleebitav lamell lõigatud südamikust lahti, on pragude teke viidud praktliselt olematuks.

TÖÖPIND

Tööpinna valikus on MDF või PLP, mis kaetakse kõrgsurvelaminaadiga, täispuit liimkilp, looduskivi või kvartskivi. Viimast tuntakse ka kunstkivi või tehiskivi nime all. Kvartskivil puuduvad poorid ja see teeb kivi vastupidavaks ja hooldusvabaks. Kvartskivi koosneb enam kui 90% ulatuses naturaalsest kivist.

Kivist tööpinna eelised võrreldes teiste materjalidega:

  • erakordselt tugev
  • lihtne hooldada
  • kuumakindel
  • peab vastu kriimudele, plekkidele
  • naturaalne värvigamma sobib väga paljudesse eri projektidesse ning lahendustesse
  • unikaalne tulemus on garanteeritud

Teeme vastavalt Teie ruumi mõõtudele projekti

5 aspekti, millega köögimööbli projekteerimisel veel kindlasti arvestada.

FURNITUUR

Köögimööbli furnituuri all peetakse silmas mööblitarvikuid, nagu vaikselt sulguvad sahtlid ning hinged, korvsüsteemid, käepidemed. Siinkohal tasub kindlasti suurt rõhku panna kvaliteedile, et köögimööbel oleks kauakestev ja mugav kasutada. Vaikselt sulguvad kapiuksed ning pehmelt liikuvad sahtlid vähendavad oluliselt kodust mürataset ning loovad sellega mõnusama, stressivaba atmosfääri.

KÖÖGITEHNIKA

Mõtle hoolega läbi, millist köögitehnikat oma kööki vajad. Sageli koormatakse köök üle kodumasinatega, mida tegelikult ei kasutatagi. Näiteks piisab väiksemale perele üldjuhul kahe, mitte nelja keedualaga pliidist. Kasutuseta kodumasinad võtavad aga tarbetult palju ruumi ning muudavad interjööri kohmakamaks, seda iseäranis kodude puhul, kus on vähe ruumi ja olemasolevaid pindu tuleb nutikalt ära kasutada. Teiselt poolt avastatakse sageli, et vaja on veel ühte, teist ja kolmandat tehnilist abivahendit, mille kööki integreerimine pärast projekti valmimist võib osutuda keeruliseks või lihtsalt ebamugavusi tekitavaks. Seepärast kehtib siin (nagu teisteski aspektides) teada-tuntud ütlus selle kohta, kuidas tark on üheksa korda mõõta ning siis ühe korra lõigata.

VALGUSTUS

Õige valguslahendus on köögis hädavajalik. Üha enam loobutakse kesksest laevalgustist ning luuakse süsteem, mis koosneb eri kohtadesse paigutatud kohtvalgustitest. Lahendus, kus valgustatakse peamisi töötasapindu, on nii praktiline, säästlik kui ka loob kööki maheda hubasuse. Siinkohal saab kombineerida eri LED-lahendusi (lambid, kohtvalgustid, ribad jms). Üha populaarsem on energiasäästlik liikumisanduritega moodne LED valgustus, kus valgusti süttib, kui keegi töötasapinna juures toimetab, ning kustub, kui tegevust enam ei ole.

TURVALISUS

Siinkohal peame silmas nii üleüldist ohutust, mis tuleneb näiteks professionaalide paigaldatud elektrisüsteemist, kui ka laste turvalist köögisviibimist.
Kas furnituuril on teravaid nurki, otsi?
Ega kodukeemia pole lapsele kättesaadavas kohas?
Kuidas planeerida ahi ning pliit, et see oleks pere pisematele võimalikult turvaline?
Meie saame Sind kõikide nende aspektide läbimõtlemise juures aidata.

Tootmisjuht Peeter Plakk
Sisearhitekt Üllar Varik
Juhiabi Anneli Kaur
Valter Johannes Sirge tegevjuht
Tootedisainer Marleen Helimets

Meie kõik panustame tulemusse

Köök, mis on Sinu pere nägu

MUGAVUS

Tegu on üsnagi personaalse aspektiga köögivalikul ning seda enam tuleks see esmalt ise, oma pere keskis läbi kaaluda – mis on need tingimused, mida Sinu köögimööbel kindlasti peaks täitma.
Kuidas peaksid üksteise suhtes asetsema külmik, valamu ning pliit?
Kui on tegemist L-kujulise köögimööbliga, kas siis valamu võib jääda ka nurka?
Kui palju ning kuhu soovid pistikupesi?
Ka köögi visuaalne välimus on seotud mugavusega: kaunis köögis on hea ning mõnus olla.
Kui klassikaline stiil pole Sulle, siis on väga palju eri lahendusi, mille abil saab kööki isikupäraseks muuta: fotoklaas loob soovitud meeleolu; tahvlivärviga seina kattes saab sinna hiljem aga kriidiga kirjutada.

Meie teame – Sinu köök nõuab põhjalikku eeltööd. Loome Sulle nii köögimööbli projekti kui ka viime selle sajaprotsendiliselt ellu!

etET
Scroll to Top